آوریل, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

نشست خبری «بررسی راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» روز چهارشنبه ۱۸ فروردین در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

در این نشست، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران گفت: تصویب آیین نامه های اجرایی قانون بهبود فضای کسب و کار و اجرای صحیح آنها بهترین راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی است. .
سیدعلی صدری افزود: قانون بهبود فضای کسب و کار به علت اجرای غیرصحیح، وجود دیوانسالاری و تاخیر در سرمایه گذاری هنوز هیچ بهبودی ایجاد نکرده است.
وی تصویب آیین نامه های اجرایی این قانون و اجرای صحیح آنها را تنها راهکار اثرگذار بودن قانون بهبود فضای کسب و کار برشمرد و اضافه کرد: اجرای درست این قانون بهترین راهکار تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» خواهد بود.
صدری گفت: اکنون زمان لازم برای سرمایه گذاری در کشور بسیار طولانی و مراحل آن خیلی سخت و پیچیده است و دولت باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی و برطرف کردن این مشکل ها گام عملی بردارد.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران از نبود استانداردهای جهانی در بخش صادرات و واردات به عنوان موانع تحقق اقتصاد مقاومتی نام برد.
محمد حیدری قائم مقام معدنی خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران در این نشست تاکید کرد اقتصاد مقاومتی به این معنی است که نخست باید از سرمایه گذار داخلی و تولید داخلی حمایت شود و بعد سراغ سرمایه گذار خارجی رفت.
وی  گفت: می گویند از سرمایه گذار خارجی حمایت می شود و اگر سرمایه او بازگشت نداشت، سرمایه را تا ۵۰ درصد تضمین می کنند؛ در حالی که سرمایه گذاران ایرانی به سبب ضعف حمایت و بوروکراسی دست و پاگیر ترجیح می دهند خارج از کشور سرمایه گذاری کنند.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.